Jet Pulse Filtre Timer

İzleme ve kontrol amacıyla toz toplayıcısına giren birkaç farklı bileşen parçası vardır. Bu yazıda zamanlayıcı kartlara odaklanacağız. Birkaç sayaçlarımızı karşılaştırıp, en uygun maliyetle teçhizatınızı daha iyi korumanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi tartışacağız.

jet pulse filtre timer

TeknoFilter, sürekli temizlik için zamanlayıcı yada jet filtre timer kullanan bir çok müşteriye sahiptir. Bu, sistem çalışırken filtrelerin temizlenmesi için zamanlayıcı panosu daima titreşir. Çok zorlayıcı uygulamalar bunu gerektirir; Ancak pek çok uygulama da bu sorun  yapmaz. Sürekli bir temizleme sisteminde, filtre durumunu izleyen bir basınç cihazından zamanlayıcı kartına herhangi bir geribildirim yoktur. Bunun yerine, sistem sadece sürekli pulslama için açık ve kapalı zaman periyotlarını ayarlamak için yerleşik potansiyometre kullanan çeşitli serielerde bir zamanlayıcı kartı kullanıyor. Sistemin bu şekilde kurulmasının nedeni ne olursa olsun, sürekli temizlik aslında iyiden çok zarar vermeyle sonlandırabilir. Filtrelerin sürekli olarak temizlenmesiyle, filtreleme işlemleri için önemli olan ve filtreleri korumak için toz keki geliştirme şansı kalmadan filtrelerin temizlenmesine son verebilir. Bu filtrelere zarar verirse, bu ek bir hizmet maliyetiyle sonuçlanır. Ek olarak, sürekli temizleme sırasında, pahalı olan değerli basınçlı hava kullanmaya devam edersiniz. Bu sorunları önlemek ve verimliliği optimize etmek için toz filtresi kullanıcıları uygun olduğunda talep üzerine temizleme uygulamaya başlamışlardır.

İsteğe Bağlı Temizleme Kontrol Sistemi

İsteğe bağlı temizleme ile, zamanlayıcı veya filtre timer paneli, filtreler gerçekten kirli oluncaya kadar temizlenmeye başlamıyor. Bu sadece filtreleri korumakla kalmaz, ömrünü uzatır, ancak atış miktarını sınırlarken sıkıştırılmış havanın korunmasına yardımcı olur.

Başlangıçta, isteğe bağlı temizleme sistemlerinin ortak eğilimi, çeşitli serilerde fark basınç sensörü  kullanımına uygun gibi bir zamanlayıcı kartı kullanmaktı. TeknoFilter timer göstergesi tozların birikmesi için filtreleri izler fark basınç sensörüyle kullanıldığında. Filtrelerdeki toz birikimi ve basınç düşüşü önceden belirlenmiş bir sınırı aştığında, temizleme döngüsünü etkinleştirir. Daha sonra filtre timer temizleme işlemini, toz seviyeleri ve filtrelere karşılık gelen basınç düşüşü ön ayarlı limitin altına düşene kadar sürdürür. Bu yapılandırma isteğe bağlı işlevselliği sağlar; Yine de, açık hava uygulamasına referans yaptığımızı varsayarak fark basınç ve zamanlayıcı panosu için bir muhafaza sağlamanızı gerektirir. Bu, kurulumu potansiyel olarak zor ve hantal yapabilmektedir.

 

Maliyetlerinizi daha da azaltmaya yardımcı olmak ve size talep üzerine bir temizlik sisteminin avantajlarını sunmak için TeknoFilter , hepsi birarada bir paket geliştirdi. Tekno filter Timer yada zamanlayıcı TeknoTimer Full Serisi toz toplayıcı zamanlayıcı denetleyicisi, opsiyonel bir plug-in basınç modülü eklenerek toz filtresi  zamanlayıcı kartlarının tüm işlevselliğine sahiptir. Bu, filtrelerdeki doğru diferansiyel basınç hatlarınızı, zamanlayıcı kartına doğru sürmenizi sağlar. Bu, tüm donatıları tek bir kasaya birleştirmekle kalmaz aynı zamanda kadranın karşısına dijital bir okuma da sağlar. Basınç modülü ile, istenirse basıncını uzaktan izlemek için kullanılabilen 4-20mA doğrusal bir çıktı elde edersiniz. Ayrıca, dijital ekran, diğer panolar gibi potansiyometrelere karşı açma ve kapama süreleri gibi parametrelerin ayarlanmasında kullanılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir